Welkom op de site van Muziekvereniging Juliana uit Almen.

Wij zijn een bloeiende, gezonde vereniging, bestaande uit jong en oud, met een goed gevulde agenda.
Op deze site kunt u verder lezen hoe ons harmonieorkest is ontstaan en hoe het nu draait.

Veel leesplezier!

Foto: Geert de Groot

Onder eerst de nieuwste berichten ....[of alle berichten bekijken]

 • Koperdocent Henk Vruggink gehuldigd.

                      

  Op maandag 14 december werd koperdocent Henk Vruggink door Dinie Rouwenhorst, voorzitter van Muziekvereniging Juliana in Almen, in het zonnetje gezet. Deze ode aan Henk, die oorspronkelijk op het programma stond bij het verrassingsconcert, was wegens Corona al tweemaal uitgesteld.

   

  Dat Henk deze huldiging verdiende staat vast. Ruim 40 jaar geleden begon Henk als jong broekie met lesgeven. Eerst in Eefde en kort daarna ook in Almen. Hij was toen zelf nog leerling op het conservatorium in Enschede. Van meet af aan ging dat geweldig goed. Henk was altijd in voor een grap, een streek of een geintje. Leerlingen hadden erg veel plezier in de muzieklessen en vorderden ook nog goed.

   

  Naast lesgeven heeft Henk ook 8 jaar als dirigent voor het orkest gestaan en heden ten dage dirigeert hij nog altijd het jeugdorkest. Voor het 75-jarige jubileum van Muziekvereniging Juliana componeerde hij een nieuwe mars genaamd Jubiliana. Deze mars werd 25 jaar later, tijdens het 100-jarig jubileum van de vereniging, door alle Lochemse muziekverenigingen gezamenlijk gespeeld voor de brandweerkazerne in Almen als felicitatie. Er was een ster-mars aan voorafgegaan. Het hele dorp was op de been, stond erbij en luisterde naar deze happening.

   

  Lesgeven is zijn passie. Momenteel geeft hij bij 6 verenigingen les op koperinstrumenten (trompet, hoorn, trombone en euphonium) en dirigeert hij jeugdorkesten. De voorzitter van Muziekvereniging Juliana was een van zijn eerste leerlingen. Inmiddels heeft Henk veel kinderen en zelfs enkele kleinkinderen van oud-leerlingen op les en dat doet hem deugd. Zelfs nu de lessen weer online gaan is Henk in voor een geintje. Op de vraag aan één van zijn leerlingen om even de deur dicht te doen omdat het zo tocht werd prompt gehoor gegeven door de leerling.

   

  Henk is een rustige betrouwbare man waarbij humor als een rode draad door zijn leven loopt. Hij had bedacht om tijdens de Sinterklaasintocht, waarbij het jeugdorkest op de boot speelde, een trompet “per ongeluk” in het water te laten vallen. Helaas brak het touwtje waar de trompet aan vast zat en moest een duikersteam hem later van de bodem van het Twentekanaal vissen. De bewuste trompet hangt sindsdien in het repetitielokaal.

   

  Tijdens de huldiging kreeg Henk naast bloemen, een kerstpakket en een gevulde envelop ook een plakboek waarin (oud) leerlingen en orkestleden een herinnering, verhaal of anekdote voor hem hebben geschreven. De voorzitter sprak aan het eind van haar speech de hoop uit dat hij nog een flink aantal jaren kan en wil doorgaan met zijn hobby en levensvervulling.

   

   

 • Succesvolle mondkapjesverkoop

   

  Op zaterdag 28 november heeft Karina Scheerder stoffen mondkapjes verkocht in een standje bij de Centerrr.

   

  Na de laatste persconferentie van de regering was het duidelijk dat we voorlopig nog niet klaar zijn met het Corona-virus en kwam er een verplichting (per 1 december 2020) tot het dragen van mondkapjes in alle openbare ruimten.

   

  De verkoop van stoffen mondkapjes met verschillende leuke printen kwam dus goed uit en vonden gretig aftrek. Het was koud maar gezellig, mede omdat ook Martha Baaij zelfgemaakte kaarsen verkocht. De volledige opbrengst van de kaarsen kwam ten goede aan Ons Huis terwijl Karina na de verkoop € 200,= doneerde aan onze vereniging. Een geweldige opbrengst waar we Karina en alle mensen die mondkapjes hebben gekocht hartelijk voor bedanken.

   

  Natuurlijk bedanken wij ook de Centerrr voor de mogelijkheid om op deze centrale plek in het dorp deze verkoop te houden.

  Op de foto is te zien hoe Karina de € 200,= op Corona gepaste afstand doneert aan onze vereniging in de persoon van Gerrie Brinkman.

 • Stemmers bedankt

  ....bedankt!

   

  Geweldig dat er weer zoveel mensen op onze vereniging hebben gestemd. 

  We hebben het mooie bedrag van € 516,81 van de Rabobank mogen ontvangen, speciaal voor onze jeugdopleiding.

  Nogmaals bedankt.

Juliana herstart de repetities

 

Goed nieuws! Het ministerie van Economische Zaken en de Veiligheidsregio hebben goedkeuring verleend aan het protocol voor het hervatten van de activiteiten voor muziekverenigingen (blazers). De definitieve versie van het protocol (alsmede toekomstige updates) kun je vinden op: https://www.knmo.nl/protocol

 

Dat betekent dat wij vanaf week 25 met de repetities starten, in aangepaste vorm, corona proof. Deelname is geheel vrijblijvend, voel je vrij in je keuze.

 

De protocollen vereisen dat wij ons aan de volgende regels houden:

 • Als je niet komt meld je je af bij het secretariaat. Wij houden zelf een aanwezigheidslijst bij, dit is verplicht. 
 • Je mag niet eerder dan 10 minuten voor aanvang aanwezig zijn en moet direct na afloop weer naar huis.
 • Houd je aan de hygiëneregels van Ons Huis en de algemene regels zoals vermeld in de poster van Ons Huis.
 • Er is geen koffiepauze, neem eigen drinken mee.
 • Wij adviseren om thuis naar de wc te gaan.
 • De jas moet je op je eigen stoel hangen, kapstokken blijven buiten gebruik.
 • De trap naar de bovenzaal biedt niet voldoende ruimte om elkaar te passeren. Voor het wisselen van de groepen in de bovenzaal zal aangegeven worden wanneer je naar boven en beneden kunt.
 • Zorg dat je thuis je instrument, lessenaar en attributen gedesinfecteerd hebt.
 • Neem je eigen lessenaar mee, wij mogen geen lessenaars lenen, je mag ook niet samen doen met een lessenaar.
 • Neem een microvezeldoek mee voor het condens vocht, dit is verplicht!
 • Neem je eigen potlood mee.
 • Neem al je spullen mee naar de oefenruimte.
 • Bij de opstelling wordt rekening gehouden met een vrije ruimte van 2 meter rond het midden van iedere stoel.
 • De stoelen krijgen een vaste plek.
 • Spreek elkaar aan op ongewenst gedrag en bij overtreden van hygiëne- en afstandsregels.

 

Om op verantwoorde wijze te kunnen repeteren, hebben we het orkest in de volgende secties verdeeld:

Klarinet – woensdag van 19.00 – 20.00 uur in de beneden-of bovenzaal (locatie volgt) bij klarinetdocente Andrea Klooster

Hoorn – donderdag van 19.00 – 19.40 uur in de bovenzaal bij Gilian

Fluit en hobo – donderdag van 19.40 – 20.15 uur in de bovenzaal bij Gilian

Saxen – donderdag van 20.30 – 21.15 uur in de bovenzaal bij Gilian

Slagwerk – donderdag van 21.30 – 22.00 uur in de bovenzaal bij Gilian

Trompet en trombone – donderdag van 19.45 – 20.30 uur in de benedenzaal bij Henk Vruggink

Bas en bariton – donderdag van 20.45 – 21.30 uur in de benedenzaal bij Henk Vruggink

 

Je mag niet eerder dan 10 minuten voor aanvang aanwezig zijn en moet direct na afloop weer naar huis. Wacht bij de ingang totdat je de zaal in mag.

 

Indien er vragen zijn neem dan contact op met de Corona contactpersoon van Juliana, secretaris Selma van Os.

 

We hopen jullie allemaal te zien.

 

zo 28/06/2020

Bij "Interessant om te . . . . ?" een artkel geplaatst "KNMO Award 2019"

zo 09/02/2020

Een zoekfunctie aan deze TAB'jes toegevoegd.
(niet ingelogd vind je alleen dingen uit het openbaar toegankelijke deel)

zo 05/01/2020

Foto's geplaatst van Kopersectie-Fort Pannerden en het jaarlijkse Trombone-uitje.
Een film-impressie toegevoegd bij de foto's van het Maestro concert 2019.